Właściwość

Właściwość terytorialna
Komornika Sądowego
przy Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku

art. 8 ust 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji z dnia 29 sierpnia 1997 roku.
Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.
W przypadku wyboru komornik działa poza obszarem swojego rewiru komorniczego.

art. 7 ust 1 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji z dnia 29 sierpnia 1997 roku
Rewirem komorniczym jest obszar właściwości sądu rejonowego.

Właściwość Komorników Sądowych przy Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku

gmina: Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie
miasto: Pruszcz Gdański, Gdańsk, w tym:


Aniołki

Al. Zwycięstwa od 1 do 15 i od 33 do 45, 46, 50 i 59, Chodowieckiego Daniela, Dantyszka Jana, Dąbrowskiego Henryka, Dębinki, Dębowa, Dr Michalaka Plac, Dziekuć – Maleja Łukasza, Fareinheita, Gen. Józefa Hallera 1-15 niep., Giełguda Antoniego, Hoene-Wrońskiego Józefa, Kolejowa, Kolonia Jordana, Kolonia Ochota, Kolonia Praca, Kolonia Przybyszewskiego, Kopernika Mikołaja, Kozietulskiego Jana, Marszałka F. Focha, Orzeszkowej Elizy, Płowce, Poniatowskiego Józefa, Powstańców Warszawskich od 12 – 46 parz., Skłodowskiej-Curie Marii, Smoluchowskiego Mariana, Śniadeckich Braci, Świdnicka, Towarowa, Traugutta Romualda /nr P, 1-29 nr NP. i od 2 – 14 parz., Trubadurów, Tuwima Juliana, Wrocławska, Wronia, Zebrań Ludowych Plac, Żołnierska.

Chełm z dzielnicą Gdańsk Południe

I Brygady, II Brygady, 3 Brygady Szczerbca, 11 Listopada, Baśniowa, Ametystowa, Anny Jagiellonki, Antczaka, Armii Krajowej, Augustowska, Bartnicza, Bergiela Konstantego, Barzychowskiej, Białostocka, Białowieska, Biegańskiego, Biernackiego, Bieszczadzka, Bitwy pod Lenino, Borkowska, Borowskiego Michała, Borsucza, Bruskiego, Browicza, Brylantowa, Brzoskwiniowa, Buczka, Cebertowicza, Cedrowa, Chałubińskiego, Ciechanowska, Cienista / NR 21- końca NP,10-30 P /, Cieszyńskiego, Cisowa, Cyprysowa, Czereśniowa, Czermińskiego, Częstochowska, Czirenberga, Damroki, Darzlubska, Dąbrówki, Dokerów, Dominika, Dragana, Drużyn Strzeleckich, Dulin'a Aleksandra, Dywizji Wołyńskiej, Działyńskiego, Elfów, Emilii Hoene, Fieldorfa Augusta Emila, Flisykowskiego Alfonsa, Gabrysiak Aleksandry, Garczyńska, Gorzowska, Goszyńska, Górnowicza, Grabowskiego, Gronostajowa, Guderskiego Konrada, Hausbrandta Stefana prof., Hebanowskiego, Hirszfelda, Hokejowa, Huenefelda Andrzeja, Jabłoniowa, Jabłońskiego, Jarzębinowa, Jasieńska, Jaworowa, Jaworzmiaków, Jeleniogórska, Jeziorowa, Kadamowa, Kaliska, Kampinoska, Karkonoska, Kartuska /246-434C, P, 253-395NP/, Kielecka, Kłoczkowskiego Wacława, Knyszyńska, Kolarska, Kolorowa, Kopeckiego, Kryształowa, Koszalińska, Kraśnięta, Krzemowa, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Kurierów AK, Kuszników, Legendy, Leskiego Kazimierza, Leszczynowa, Liliowa, Limbowa, Lipowa, Lipowicza, Lotników Polskich, Lubelska, Lubowidzka, Lubuska, Łabędzia, Łańcucka, Łosia, Łowców, Łódzka, Łucznicza, Łużycka, Madalińskiego, Magnoliowa, Marii Ludwiki, Marzeń, Matecznikowa, Michonia, Milskiego, Miłosna, Muzyka Feliksa, Myśliwska /od nr.5 do nr.19a i od nr.10 do nr.18/, Narciarska, Nieborowska, Niepołomicka, Nowosądecka, Odrzańska, Ofiar Grudnia '70, Okulickiego, Olchowa, Olimpijska, Oliwkowa, Orląt Lwowskich, Orzechowa, Ostrołęcka, Ostrzycka, Pagórkowa, Pastelowa, Pienińska, Piłkarska, Piotrkowska, Platynowa, Płocka, Pohulanka, Pomyślna, Porębskiego Kazimierza, Postęp Kolonia, Potęgowska, Pólnicy, Przebiśniegowa, Przemian, Przemyska, Przyjazna, Przyszłość Kolonia, Przytulna, Przywidzka, Ptasia, /nr 30,30a/, Radomska, Reformacka, Rekowska, Remusa, Rogalińska, Rosiczki, Rozrażewskiego, Rumla Zygmunta, Rycerza Blizbora, Rydygiera, Rysia, Rzączyńskiego, Sasankowa, Serdeczna, Sikorskiego, Słoneczna Dolina, Srebrna, Starogardzka /od nr 22 do końca/, Stężycka, Stoczniowców, Stolema, Straszyńska, Strzelców Karpackich, Studentów Kolonia, Suchanka, Sympatyczna, Szczęśliwa, Szczytników, Szerniercza, Szmaragdowa, Szopińskiego, Szymbarska, Szynszylowa, Świechockiego, Świętego Huberta, Świętokrzyska, Świrskiego Jerzego, Taneczna, Tarnowska, Tenisowa, Tilgnera Damazego, Topazowa, Turzycowa, Ujeścisko, Unruga Józefa, Uranowa, Warszawska, Wawelska, Wąsika, Wielkopolska, Wiewiórcza, Wieżycka, Więckowskiego, Wilanowska, Wiśniowa, Witosa, Włóczników, Worcella, Wronki Andrzeja bpa, Zakoniczyńska, Zamiejska /od nr 32 do nr 50 parz./, Zamojska, Zielonogórska, Zielony Stok, Złota, Zwierkowskiego Jerzego, Zwierzyniecka, Źródlana, Żołędziowa.

Krakowiec – Górki Zachodnie

Górecka, Jodłowa, Kępna, Kutnowska, Łęczycka, Łowicka, Mewy, Mrongowiusza, Nad Brzegiem /nr. 3/, Przełom, Rybińskiego, Sówki, Steczka, Stogi, Wyciąg, Zawiślańska, Żaków /nr 1, 2/.

Olszynka

Altanki, Bluszczowa, Bratki, Błońska, Dworkowa, Dzwonki, Fiołkowa, Goździkowa, Gęsia, Jaśminowa, Jelinki, Kacza, Krótka, Letnia, Listki, Łanowa, Łęgi, Majowa, Maki, Miedza, Miodowa, Modra, Na Szańcach, Niezapominajek, Niwki, Olszyńska, Osiedle, Ostróżek, Pasieczna, Piwonii, Pusta, Sierpowa, Słonecznikowa, Stokrotki, Szarotki, Ścieżki, Tulipanów, Wąskotorowa, Wąskotorowa, /str.zach./, Wilgi, Wspólna, Zagony, Zawodzie, Zielna, Zuchów, Żurawia, Żarnowiecka.

Orunia - św. Wojciech - Lipce

Aroniowa, Batalionów Chłopskich, Boczna, Brzegi, Cienista /nr. 2-10A i nr.1-19/, Cmentarna, Daleka, Diamentowa, Dworcowa, Figowa, Głogowa, Gościnna, Grabowa, Granitowa, Gronowa, Głucha, Inspektorska, Trakt św. Wojciecha, Jagodowa, Junacka, Kolonia Anielinki, Kolonia Mysia, Kolonia Orka, Kolonia Rola, Kolonia Zaranie, Koralowa, Krokusowa, Kątowa, Lipce, Madalińskiego /nr 1 i 1a/, Małomiejska, Mostowa, Nad Starą Radunią, Nakielska, Niegowo, Niegowska, Nowiny, Oruński Plac, Perłowa, Piaskowa, Po Schodkach, Podmiejska, Poleska, Przy Torze, Przybrzeżna, Przyjemna, Ptasia /nr. 1-29 nieparz. i nr. 2-22 a parzyste/, Radunicka, Raduńska, Ramułta, Rejtana, Rubinowa, Rzeczna, Równa, Sandomierska, Serbska, Smoleńska, Smolna, Smętna, Starogardzka, Stroma, Szafirowa, Szkocka, Tomczaka Ryszarda, Turkusowa, Ubocze, Ukośna, Urocza, Wołyńska, Wschodnia, Wąwóz, Zamiejska /nr-y 1-28/, Zawiejska, Związkowa, Zawilcowa, Żabia, Żuławska.

Rudniki

Benzynowa, Elbląska /od nr. 66 do końca parz. i od 79 do końca niep./, Gdańskiego Kolejarza, Litewska, Miałki Szlak, Michałki, Naftowa, Opłotki, Osty, Płońska, Połęże, Prosta, Rzęsna, Sitowie, Sztutowska, Tama Pędzichowska, Tarcice, Tarniny, Zagroble.

Siedlce

Bema, Brukowa, Bystrzycka, Bądkowskiego, Ciasna, Drwęcka, Gierymskiego, Goszczyńskiego, Grota-Roweckiego Stefana, Jasna, Kartuska, /od nr. 4-244 parz. i od nr. 7-251nieparz./, Kolonia Wyżyny, Kolonia Zręby, Kościelna, Kłopot, Legnicka, Łostowicka, Malczewskiego /od nr 2 – 36 i od nr 101 - 150/, Na Zboczu, Nad Jarem, Narewska, Nidzicka, Notecka, Nowolipie, Ogińskiego, Ojcowska, Pankiewicza, Paska, Pobiedziesko, Popradzka, Powstańców Warszawskich /3-41 nieparz. i 1/2/, Sanocka, Skarpowa, Skrajna, Sowińskiego, Sołecka, Starodworska, Struga, Szara, Tarasy, Wesoła, Wieniawskiego, Winnicka, Wyczółkowskiego, Zagrodowa, Zagórna, Zakopiańska, Zakosy.

Stogi z Przeróbką

Andersena, Bajki, Brzechwy, Budowniczych Portu Północnego, Charpantiera Jana, Chemików, Dickensa, Falck Polonusa, Hoża, Jastrzębia, Kaczeńce, Kormoranów Krucza, Kryniczna, Ku Ujściu, Kujawska, Kłosowa, Lenartowicza, Nad Brzegiem /nr 1a/, Niska, Nowotna, Pastoriusza, Pawia, Poinca, Pokładowa, Przetoczna, De Plelo, Rozłogi, Rybna, Sienna, Siennicka /nr. ciągła od nr.9 do nr.26a/, Skiby, Sokola, Stara Twierdza, Stryjewskiego, Sucharskiego, Szpaki, Tamka, Ugory, Wosia Budzisza, Wrzosy, Wydmy, Zakole, Zalesie, Zawiślańska, Zimna.

Suchanino

Bacewicz, Bacha, Beethovena, Cygańska Góra, Czajkowskiego, Kamieńskiego, Kurpińskiego, Liszta, Małcużyńskiego, Mozarta, Noskowskiego, Otwarta, Paderewskiego, Paganiniego, Powstańców Warszawskich /nr. 49,51,53,66,68,70/, Schuberta, Schumana, Taborowa, Tylewskiego, Wagnera.

Śródmieście

3 Maja, Aksamitna, Angielska Grobla, Augustyńskiego, Bastion Św.Elżbiety, Bednarska, Bielańska, Biskupia, Bogusławskiego, Bosmańska, Browarna, Brygidki, Chlebnicka, Chmielna, Chłodna, Czopowa, Dobra, Doki, Dolna, Dolna Brama, Dominikański Plac, Dylinki, Dyrekcyjna, Dziana, Dziewanowskiego, Długa, Długa Grobla, Długi Targ, Długie Ogrody, Długie Ppbrzeże, Elbląska /nr. 42-64 i nr. 53-73/, Elżbietańska, Fundacyjna, Garbary, Garncarska, Gazownicza, Gdyńskich Kosynierów, Gnilna, Gradowa, Grobla I,II,III,IV, Grodza Kamienna, Grodzka, Grząska, Głęboka, Górka, Heweliusza, Hucisko, Igielnicka, Jaglana, Jana z Kolna /od nr. 1 do nr. 30/, Jaracza, Jaskółcza, Jałmużnicza, Kaletnicza, Kamienna Grobla, Karmelicka, Karpia, Katarzynki, Kaznodziejska, Kieturakisa, Klesza, Kobzdeja, Kocurki, Korzenna, Kotwiczników, Kowalska, Kozia, Kołodziejska, Kramarska, Krosienka, Krosna, Krowia, Krowoderska, Królikarnia, Kupiecka, Kurkowa, Kurza, Kuśnierska, Kładki, Lastadia, Latarniana, Lawendowa, Lektykarska, Lisia Grobla, Łagiewniki, Ławnicza, Łąkowa, Mariacka, Menonitów, Mieszczańska, Minogi, Mniszki, Mokra, Mostek, Motławska, Mydlarska, Młyńska, Na Piaskach, Na Stoku, Na Stępce, Nowe Ogrody, Nowomiejska, Obrońców Poczty Polskiej, Ogarna, Okopowa, Olejarna, Osiek, Owsiana, Ołowianka, Pachołów, Panieńska, Pańska, Piwna, Plac księdza Zator-Przytockiego, Plac Tadeusza Polaka, Pocztowa, Pod Zrębem, Podbielańska, Podgarbary, Podkramarska, Podmurze, Podmłyńska, Podstoczna, Podwale Grodzkie, Podwale Przedmiejskie, Podwale Staromiejskie, Podzamcze, Polna, Powalna, Powroźnicza, Pożarnicza, Pończoszników, Profesorska, Przesmyk, Przyokopowa, Przędzalnicza, Pszenna, Radna, Rajska, Reduta Dzik, Reduta Miejska, Reduta Miś, Reduta Wilk, Reduta Wyskok, Reduta Żbik, Refektarska, Robotnicza, Rogaczewskiego, Rybackie Pobrzeże, Rybaki Dolne, Rybaki Górne, Rycerska, Rzeźnicka, Różana, Sadowa, Salwator, Sempołowskiej, Seredyńskiego, Sienna Grobla, Siennicka /nr.ciągła od nr 1do nr. 5 i od 30 do końca/, Sierocka, Skwer Czesława Niemena, Skwer im.Harcerzy Pol.w byłym Wolnym M., Solidarności Pl., Spadzista, Spichrzowa, Stajenna, Stara Stocznia, Stare Domki, Stary Dwór, Stolarska, Straganiarska, Strzelecka, Stągiewna, Stępkarska, Sukiennicza, Szafarnia, Szczygla, Szeroka, Szewska, Szklary, Szopy, Szpitalna, Szuwary, Słodowników, Słomiana, Śluza, Św. Barbary, Św. Ducha, Św. Piotra, Św. Trójcy, Świętojańska, Tandeta, Targ Drzewny, Targ Rakowy, Targ Rybny, Targ Sienny, Targ Węglowy, Tartaczna, Teatralna, Tkacka, Tobiasza, Tokarska, Toruńska, U Furty, Ustronie, Ułańska, Wapiennicza, Wartka, Warzywinicza, Wałowa, Wałowy Plac, Wały Jagiellońskie, Wały Piastowskie, Wełniarska, Węzeł Unii Europejskiej, Wielkie Młyny, Wierzbowa, Wiesława, Wiosny Ludów, Więcierze, Wodopój, Wróbla, Wspornikowa, Wygon, Węglarska, Za Murami, Zabłotna, Zamkowa, Zaroślak, Zaułek św.Bartłomieja, Zaułek Zachariasza Zappio, Zawodników, Zawrotna, Zbytki, Zielona, Złotników, Żabi Kruk, Żytnia.

Wyspa Sobieszewska

Akwenowa, Astrowa, Barwna, Begoniowa, Boguckiego, Czajki, Czyżyków, Dulkowa, Falowa, Frezjowa, Gwiaździsta, Herberta Zbigniewa, Iłowa, Jachtowa, Jodowa, Kanałowa, Kempingowa, Klimatyczna, Kolonijna, Krańcowa, Krylowa, Księżycowa, Kwiatowa, Lazurowa, Lewkoniowa, mjr Łupaszko, Modrzejewskiej Heleny, Nadwiślańska, Narcyzowa, Ornitologów, Piesza, Pogodna, ppor. Pohoreckiego, Promienista, Przegalińska, Radosna, Rufowa, Sobieszewska, Słowików, Świbnieńska, Trałowa, Turystyczna, Tęczowa, Ukryta, Urwista, Uzdrowiskowa, Wieniecka, Wiosłowa, Wodna, Węgorzowa.

Wzgórze Mickiewicza

Asesora, Bartka, Dobrzyńskich, Domeyki, Filaretów, Filomatów, Gerwazego, Horeszków, Jacka Soplicy, Jankiela, Księdza Robaka, Macieja, Maryli, Nowogródzka, Pana Tadeusza, Podkomorzego, Protazego, Rejenta, Rusałki, Stolnika, Świteźanki, Telimeny, Wojskiego, Zosi.